Nature Home Blog
A harmonikus (karácsonyi) dekoráció alapjai
Harc a műanyag ellen: a szárazvirágok
Hogyan dekoráld az otthonodat télen?
Viszlát, 2021! Mi történt velünk ebben az évben?
Téli madárgondoskodás kezdőknek (etetés és odúk)
Ugye nem vagyunk egyedül azzal, hogy fülig ér a szánk egy etetőn kapirgáló cinege láttán? A madarak csodálatos lények, sőt, emellett a természet kényes egyensúlyában is fontos szerepet töltenek be. Ha Te is belefognál a madáretetésbe, vagy van már etetőd, de pontosítanád/felfrissítenéd az ismereteidet, ez a blogbejegyzés neked szól!
Tippek a fenntarthatóbb dekorációkhoz őszre és karácsonyra
Nem akarjuk ezredszerre is elmondani, ha követsz bennünket, akkor jó eséllyel tudod, hogy mekkora probléma van bolygónk klímája háza táján. A tudósok szerint kb. 2030-ig van időnk gyökeresen megváltoztatni az életmódunkat.
Ebben a blogcikkben pár olyan tippet hoztunk, amivel a te dekorod is környezettudatosabb lehet.
Szándékosan nem írom, hogy „zöld”, vagy hogy „fenntartható”, mert természetesen minden termék előállítása/szállítása CO2 kibocsátással jár. Mi azt gondoljuk, hogy törekedni kell ennek a minimálisra csökkentésére, mindenkinek a saját felelőssége, hogy ebből mennyit hajlandó bevállalni. Mutatjuk, mi milyen elveket követünk.
Húsvéti dekoráció ötletek - műanyagmentesen
A Klímaváltozás - 3. rész - felelősség - honnan tudjuk, hogy a klímaváltozásért az ember felel??
Sokan azzal érvelnek azzal különböző fórumokon futó viták során, hogy a klímaváltozás a Föld természetes folyamatainak köszönhető, régen is volt jégkorszak, miért ne lehetne most felmelegedés? Ebben a részben ezt szeretnénk nagyon erősen megcáfolni.
A cikk-sorozat Ürge-Vorsatz Diána, fizikus, nemzetközileg is elismert klímakutató előadása alapján készült. Az első részben megmutattuk, hogy a biodiverzitás, azaz a fajok sokszínűségének csökkenése milyen veszélyeket jelent ránk nézve. A biodiverzitás csökkenését a klímaváltozás nagymértékben elősegíti, a második részben azt néztük meg, hogy ennek milyen tudományos bizonyítékai vannak. Tehát tudjuk, hogy van felmelegedés, de vajon honnan tudjuk, hogy ez nem normális?
A Klímaváltozás - 2. rész - melegedés - honnan tudjuk, hogy van és ez miért nem jó?
Ebben a részben az éghajlatváltozás/felmelegedés tudományos bizonyítékait szeretnénk bemutatni és ezzel egyidejűleg azt a tévhitet eloszlatni, hogy nem baj, ha egy kicsit melegebb van, "legalább nem fázunk".
A Klímaváltozás - 1. rész - a biodiverzitás
"Jaj hát pár fokkal melegebb van, nem gáz, legalább kevesebb a fűtés számla és nem kell annyit havat lapátolni."
"Mi nem tudunk tenni a klímaváltozás ellen, hiszen ott a csomó indiai meg afrikai, akiktől hogy várhatjuk, hogy környezettudatosan éljenek? Csomót szülnek és mennyit szemetelnek ráadásul!"
"Hála istennek, hogy kevesebb a szúnyog meg a méh, nem csípnek össze vissza legalább!"
Voltak már ilyen gondolataid? Ne aggódj, régen nekünk is voltak, ez egyáltalán nem probléma, de semmiképpen sem helyes.